Wzornictwo

W ramach projektu utworzony został nowy kierunek Wzornictwo (School of Form).
Pierwsi studenci rozpoczęli zajęcia w roku akademickim 2011/2012. Szkoła mieści się w Poznaniu. Studia stacjonarne I stopnia trwają cztery lata, a po ich ukończeniu absolwenci uzyskają tytuł licencjata Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej na kierunku wzornictwo.

Studenci będą mogli kształcić się na specjalnościach: Domestic design, Industrial design, Communication design oraz Fashion design.

Nowatorska koncepcja School of Form zakłada połączenie nauki praktycznych umiejętności projektowych z humanistycznym rozumieniem świata. Niemal wszystkie przedmioty przyjmują charakter interaktywnych warsztatów opartych na pracy zespołowej. Około 100 absolwentów będzie przygotowanych do prowadzenia samodzielnej praktyki projektowej, pracy w zespole projektowym, pracy artystycznej.

Atuty kierunku:

 1. Nauka współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego dla 125 osób wyłonionych podczas rekrutacji w roku akademickim 2011-2012.
 2. Praktyki w zakładach pracy (120h) mające na celu rozwój umiejętności praktycznych studentów.
 3. Dwudziestu pięciu najlepszych studentów będzie miało możliwość odbycia płatnych staży (240h) w zakładach pracy, finansowanych w ramach projektu.
 4. Zajęcia prowadzone w nowoczesnych pracowniach i warsztatach:
  • Warsztat ślusarski (gilotyny i piły do metalu, tokarki i frezarki oraz najnowsze elektronarzędzia)
  • Warsztat stolarski (piły do płyt drewnianych, piły taśmowe, frezarki i tokarki
   do drewna, wiertarki stołowe i szlifierki taśmowe)
  • Warsztat krawiecki (trzy- i czteronitkowe maszyny, overlocki, interlocki, wieloczynnościowa maszyna szyjąca, krosna, manekiny oraz inne akcesoria krawieckie)
  • Warsztat ceramiczny (dwa piece do wypalania ceramiki, koła garncarskie, stoły robocze i narzędzia do obróbki ceramiki i gipsu)
  • Modelarnia z galerią (plastyczna przestrzeń, ruchome ściany)
  • Studio foto-video (profesjonalne kamery filmowe, HD, wózki operatorskie, statywy, sprzęt oświetleniowy, aparaty marek Nikon i Canon)
  • Studio komputerowe (komputery marki Apple i programy graficzne: CS4 Adobe Master Collection w tym InDesign, Photoshop, Adobe Illustrator, Acrobat Pro, Flash, Dreamweaver, Fireworks, QuarkXPress, Fontographer), programy
   do obróbki graficznej i wideo w tym. m.in. Adobe Premiere czy Final Cut, programy 3D i innych, nauczycie się tworzyć moodboardy będące podstawą pracy projektantów oraz narzędzia do stworzenia portfolio. Dodatkowo studio zostanie wyposażone w najnowsze maszyny drukarskie, wzorniki kolorów Pantone i CMYK, monitory LCD do zarządzania kolorami i kalibracją, skaner, kopiarkę i ploter wielkoformatowy, tablety graficzne.

Więcej informacji o Wzornictwie znaleźć można na www.sof.edu.pl

 

Materiały do pobrania dla studentów:

Skrypt - Filozofia

Skrypt - Antropologia

Skrypt - Socjologia

School of Form

School of Form logotyp

School of Form jest nowo powstałą, międzynarodową wyższą szkołą projektowania, która pierwszych studentów przyjmie w roku akademickim 2011/2012. Szkoła mieści się w Poznaniu. Studia stacjonarne I stopnia trwają cztery lata, a po ich ukończeniu absolwenci i absolwentki uzyskają tytuł licencjata Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej na kierunku wzornictwo.
Nowatorska koncepcja School of Form zakłada połączenie nauki praktycznych umiejętności projektowych z humanistycznym rozumieniem świata. Wiedza o kondycji współczesnego człowieka, znajomość korzeni, tradycji i kultury materialnej, znajomość zjawisk społecznych i mechanizmów rządzących zachowaniami człowieka i społeczeństwa to dziś podstawowe narzędzia projektanta w tym samym stopniu, co znajomość najnowszych technologii multimedialnych i rzemiosł.

 

logotypy ue-NOWE

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego www.efs.gov.pl

 

 

Biuro Projektu


ul. Gen. T. Kutrzeby 10
61-719 Poznań
tel. 61 66 05 217

Aktualności

 • O projekcie

  „Rozwój potencjału Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej poprzez dostosowanie oferty edukacyjnej do

  Czytaj więcej...

 • Lider projektu

  Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej to nowoczesne centrum naukowo-dydaktyczne, które oferuje interd…

  Czytaj więcej...

swps logotyp-nowy
© Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, ul. Chodakowska 19/31, 03-815 Warszawa, tel. 22 517 96 00